rbd
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ko voli rbd neka izvoli
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jessica Alba

Ići dole 
AutorPoruka
$zmaj$
Admin
Admin
$zmaj$


Muški Broj poruka : 1615
Godina : 28
Lokacija : loznica
koliko volis rbd : punooooo!
Datum upisa : 04.09.2008

List lica
koliko volis rbd:
Jessica Alba Left_bar_bleue100/100Jessica Alba Empty_bar_bleue  (100/100)
koliko volis dulce:
Jessica Alba Left_bar_bleue100/100Jessica Alba Empty_bar_bleue  (100/100)

Jessica Alba Empty
PočaljiNaslov: Jessica Alba   Jessica Alba Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 2:11 pm

essica Alba Date of birth (location) 28 April 1981 Pomona, California, usa


Džesika Alba (Jessica Alba) postala je veoma tražena glumica za kratko vreme, zahvaljujuci pre svega svom glumackom talentu i sjajnom izgledu. Rodjena je u Pomoni, u Kaliforniji, 28. aprila 1981. godine, a od ranog detinjstva ispoljava talenat za glumu.

Prošle godine nekoliko americkih casopisa proglasilo ju je za jednu od najpoželjnijih žena sveta, jer je izvesno vreme radila i kao fotomodel. U svojoj kratkoj, ali uspešnoj karijeri Džesika je glumila u televizijskim komedijama jednako dobro kao u dramama. Jedno vreme se bavila cak i snimanjem reklama.

Svoj prvi debi za jedan veliki filmski studio snimila je 2003. godine; u pitanju je bio film "Medena" ("Honey"). Pre toga stekla je svetsku slavu ulogom u televizijskoj seriji Džejmsa Kamerona "Crni andjeo" ("Dark Angel"), u kojoj je glumila Maksa, geneticki unapredjenog humanoidnog robota iz xxi veka u Sijetlu. Za ulogu u ovoj seriji bila je nominovana za Zlatni globus i "People’s Choice Award".

Uloga Nensi u filmu "Grad greha" podigla ju je u sam vrh popularnosti. Ona glumi striptizetu, dobru i iskrenu, jednu od onih koje još veruju u ljubav. U jednom od svojih intervjua Alba kaže da su najveci izazov za nju bile scene erotskog plesa u nocnom klubu. Provodila je sate u jednom hangaru, odevena u izazovni kostim od lasteksa, igrajuci ispred zelenog ekrana. U jednom trenutku priznala je da joj je bio potreban koreograf. Medjutim, Robert Rodrigez joj je jednostavno rekao da se prepusti i da oseti muziku, cak joj je naglasio da ni Selma Hajek nije imala koreografa u filmu "Od sumraka do svitanja". Kaže da je pomislila: "O, bože, poredi me sa Selmom Hajek, ženom koja je snimila jednu od najeroticnijih scena koju sam ikada videla."

Alba dalje objašnjava: "Snimanje ispred zelenog ekrana potpuno razotkriva glumce, nema ni trunke najmanjeg odvlacenja pažnje, sve se svodi na glumacko ostvarenje. Tako svi odmah znaju da li ste obavili dobar ili loš posao."

Džesiku Albu ovih dana gledamo u filmu "Fantasticna cetvorka" ("Fantastic Four"). Do kraja godine gledacemo je i u ostvarenju "Into the Blue", a za narednu godinu najavljeni su filmovi: "Sonic" i "Awake".




Actress - filmography
(In Production) (2000s) (1990s)
Sonic (2006) (announced)
Awake (2006) (filming) .... Sam


Into the Blue (2005) .... Sam
Fantastic Four (2005) .... Sue Storm
Fantastic Four (2005/II) (VG) (voice) .... Susan Storm
Sin City (2005) .... Nancy
... aka Frank Miller's Sin City (usa: complete title)
Honey (2003/I) .... Honey Daniels
The Sleeping Dictionary (2003) .... Selima
Dark Angel (2002) (VG) (voice) .... Max Guevara
"Dark Angel" (2000) tv series .... Max Guevera/X5-452
... aka James Cameron's Dark Angel (usa)
Dark Angel (2000) (TV) .... Max Guevara
Paranoid (2000/I) .... Chloe
Nazad na vrh Ići dole
https://rbdsrbija.serbianforum.info
 
Jessica Alba
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
rbd :: poznati :: biografija poznatih-
Skoči na: